»Vodovod s pitno vodo ne more teči skozi industrijsko območje.«
»Zakon ogroža vire pitne vode, ker vsak poseg na območja ob vodnih telesih pomeni potencialno ogrožanje pitne vode.«
»Imamo celo vrsto pomislekov, eden izmed njih je, da je ta vodovod speljan preko tovarniškega dvorišča. Očitno tam stvari ne tečejo najbolje, da lahko pride do prelivov, kot je prišlo. Zato se ne navdušujemo najbolj nad tem, da bi vodovod ponovno tekel tako, kot je doslej. Če pa bi že dali dovoljenje za njegovo uporabo, bi zahtevali reden monitoring nad to pitno vodo.«
»Kjer koli se črpa pitna voda za ljudi, je treba razglasiti vodovarstveno območje.«
»To, kar se je zgodilo v Anhovem, je direktor NIJZ-ja Milan Krek označil za eno največjih katastrof na področju oskrbe s pitno vodo v Evropi.«
»V primeru nesreče ali potresa lahko pride do izliva kanalizacije na območje, s katerega v Ljubljani pridobivamo pitno vodo.«
»V reko Sočo se letno steka 150 ton živega srebra, hkrati pa je vodni vir izpostavljen industrijskemu onesnaževanju. Je zelo visoko tvegan vir, ki je bil izpostavljen mnogim onesnaženjem.«
»To je iskrena prošnja poslancem, da podprejo dopolnilo, ki bi zagotovilo sredstva za gradnjo neodvisnega vira pitne in čiste vode v Ahnovem. To bo pomenilo, da ljudje ne bodo več zbolevali in umirali in da jih ne bo več strah za prihodnost otrok.«
»Izredno nenavadno je, da občine in občinskega režijskega obrata ni nihče povabil na srečanje, da bi vam predstavili dejansko stanje, povezano z onesnaženjem pitne vode, da bi vam iz prve roke opisali vse ukrepe, ki smo jih izvedli, in da bi se lahko pogovorili o tem, kako lahko upravljavci javnega vodovoda svoje delovanje še izboljšamo ter kako lahko čim prej krajanom Anhovega zagotovimo vodo iz pip. Režijski obrat namreč čaka ravno na zeleno luč NIJZ-ja.«
»Na NIJZ-ju ocenjujemo, da se lahko ukrep omejitve uporabe pitne vode na vplivnem območju prekliče.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju